כללים לעריכת קידושים – קהילת אש קודש

 

מזל טוב, מזל טוב!

 

בין אם אתה מארגן בעצמך את הקידוש או משלם למישהו שיעשה זאת בשבילך, אנו שמחים להגיש בפניכם את כללי עריכת הקידושים באש קודש.

 

שריון התאריך

עדיף שתצרו קשר דרך הדואר האלקטרוני של הרבנית שפירא לוודא שבית הכנסת פנוי בתאריך הרצוי dobashapira@012.net.il

או, צרו קשר איתה בטלפון 9994397

 

בחוץ או בפנים

מיקום הקידוש נקבע ע"י מזג האויר והעדפתכם האישית. בדרך כלל קידוש הנשים מתקיים בעזרת הנשים. קידוש הגברים נערך בדרך כלל בחוץ בחניה, במזג אויר נוח. אם יש לכם העדפה מסוימת או בקשות מיוחדות אנא צרו קשר עם הרב.

 

כמויות

אנא הכינו כמות מספקת של אוכל\שתיה\כלים חד פעמיים ל-120 גברים ו-40 נשים. קחו בחשבון גם את האורחים הנוספים שיגיעו מחוץ לביכנ"ס והוסיפו את הכמויות הנדרשות.

 

כלים חד פעמיים

אנא וודאו שיש לכם: צלחות קטנות, צלחות הגשות, כוסות, כוסיות,מפיות (במיוחד לצד הנשים), כלי הגשה מפלסטיק או כל דבר אחר שיש בו שימוש לתפריט שבחרתם. זכרו שאם אתם מגישים צ'ולנט, תצטרכו להביא קערות הגשה גדולות, ולקוגלים – מגשים וכו'

 

שתיה

בדרך כלל עשו חשבון של 4-5 אנשים ואם זה יום חם אז בקבוק אחד מספיק ל-4 אנשים. כדאי להביא מגוון של בקבוקי שתיה: מוגז, מיצים ומים. אנא הביאו 2 בקבוקי מיץ ענבים לקידוש.

 

אוכל

התפריט הוא לבחירתכם. ברוב השמחות מגישים שתיה, הרינג, מגוון קרקרים, עוגות וקוגלים. אל תשכחו להביא קיסמים להרינג. אנא הקפידו לא להביא מוצרים המכילים בוטנים או אגוזים! כיון שישנם אנשים מהקהילה שרגישים מאד למוצרים אלה. לדוגמא: אין להגיש במבה או חטיפי בוטנים.

 

כשרויות

הרב מבקש שכל האוכל והשתיה בקידושים יהיה תחת השגחות מהדרין.

 

סידור הקידוש

צריך להביא את כל המוצרים לקידוש עד יום ו' בצהריים. אנא תאמו מראש עם הרב והרבנית בנוגע לאוכל חם.

 

 

עזרת נשים – אנא שימו מפות, כלים חד פעמיים וכו' לפני שבת. יש בד"כ שולחן אחד בעזרת נשים ואם לא, צרו קשר עם הרב. כמו כן, ניתן לסדר את השולחן ביום שישי בלילה. אם זמן זה נוח לכם, אנא דברו עם הרב שישאיר את האורות דלוקים עד שעה מספיק מאוחרת.

כל המאכלים שאינם צריכים קירור, צריכים להיות מוכנים להגשה. למשל, אפשר לשים קרקרים בקערות ולהשאיר אותן מכוסות על השולחן למטה. את כל בקבוקי השתיה צריך להשאיר בפינה אחת ולפתוח לפני שבת. בשבת בבוקר צריך לשים את הבקבוקים במקרר.

כל האוכל הצריך קירור כמו הרינג צריך להיות חתוך ומוכן עם קיסמים ביום שישי בצהריים, מכוסה ומונך במקרר.

 הכל חוץ מאוכל חם צריך להיות מוכן בערב שבת להגשה בשבת בבוקר. אמנם יש לנו כמה מתפללים בעלי מרץ שתמיד מזדרזים להגיש אנו מבקשים שבעלי השמחה יהיו אחראים על ההכנה וההגשה כלומר בעלי השמחה צריכים לדעת מי מסדר את האוכל והמקום ביום שישי, מי מגיש את האוכל בשבת, מי חותך את הקוגל, מי מגיש את הצ'ולנט, וכו' אפשר להעזר בבני משפחה, אנשים מביהכנ"ס או מישהו מבחוץ שנשכר לכך.

 

נקיון

בענין זה במיוחד צריכים בעלי השמחה להיות אחראים על הנקיון וסידורו מחדש של בית המדרש יש מטאטים ויאים בשרותים הגדולים למעלה, שקיות אשפה יש במגירות ליד הכיור של בית המדרש, הפחים ממוקמים מחוץ לביכנ"ס.

שימו לב – אם הקידוש מתקיים בחוץ – חשוב מאד שאזור החניה יהיה נקי לגמרי לאחר הקידושבמיוחד מתוך התחשבות בשכנים!

תודה רבה.

אם יש שאלות נוספות אנא צרו קשר עם הרב או עם ר' משה בראון. זכרו כי כללים אלה זמניים בלבד עד שנתפלל בבנין הקבע שלנו עם מטבח אמיתי ואולם לקידושים, בעז"ה!